Web Linkler
Anasayfa
Kurumsal
Neden Google Adwords
Hizmetlerimiz
İletişim
   
 Hizmetlerimiz
Google Reklam Nedir?
Neden Google Reklam
Google Reklamları Nasıl Çalışır?
Google Reklamlarında Bilinmesi Gerekenler
Reklam Maliyetleri
SEO ile İlgili Önemli Bilgiler
 Bize Ulaşın

İletişim Bilgileri

Google Harita

Bilgi Formu

E-Mail


 

İşletim sisteminiz Flash Öğeleri Desteklemiyor.
Yüklemek için tıklayınız.

 
Hizmetlerimiz » Google Reklamlarında Bilinmesi Gerekenler
Reklamım hangi sırada görüntülenecek

Reklam sıralamaları belirlediğimiz bütçe, kelime başı tıklama maliyeti, ve reklam kalite puanımıza göre Google tarafından belirleniyor. Ayrıca reklam veren rekabeti de önemli. Örneğin aylık 600 TL bütçe belirlersek günlüğümüz 20 TL olacaktır. tıklama başı 1 TL teklif edersek üst taraflarda çıkabiliriz ancak bu durumda yüksek teklif verdiğimizden günlük ziyaretçi sayımız 20- 30 civarında olacaktır. 20 KR. teklif ettiğimizde ise reklam veren rekabetine göre 2. ya da 3. sayfalarda görüntülenip ziyaretçi de çekemeyebiliriz.

Açıkçası amacımız üstte veya altta olmak değildir. 20 TL.'lik günlük bütçeyle ulaşabileceğimiz maksimum ziyaretçi sayısına ulaşmaktır. Eğer 30 KR.luk bir teklif bizi 70 ziyaretçiye ulaştırabiliyorsa 1 TL teklif ederek daha üstte çıkıp 30 ziyaretçiye ulaşmaktansa ; 30 KR teklif ederek daha altta çıkıp 70 ziyaretçiye ulaşmak daha iyidir.

Aylık bütçe belirlemek şart mı?

Aslında aylık bütçe belirlemek şart değildir ancak herhangi bir bütçe belirlemediğimizde ay sonunda karşımıza çıkacak bir faturaya da katlanmak gerekecektir. Örneğin "makine" kelimesiyle bir reklam verdiğimizde aylık bir sınır koymazsak ay sonunda 2000 TL.lik bir faturayla karşılaşabilirsiniz, ancak müşteri temsilcimiz size "1000 TL. üzerinde bir aylık maliyet üzerine çıkmamayı taahhüt ediyoruz" dediği zaman ise size ay sonunda 1000 TL.lik bir maliyet çıkacaktır.

Kelime seçimlerimde nelere dikkat etmeliyim?

Kelime seçimlerimizi iki parametreye göre belirlemeliyiz.

1- Aylık bütçemize göre 300 TL.lik bir aylık bütçeyle makine kelimesini belirlersek aranma oranı çok olacağından gün başına düşen 10 TL. limitimiz hızla tükenecektir.
2- Geri dönüş olanağına göre Makine işi yapıyorsanız ve makine kelimesiyle reklam vermek istiyorsanız bizce bu bir hata olur çünkü makinenin sayısız çeşitleri var.

Bu durumda makine kelimesini değil de enjeksiyon makinesi, plastik enjeksiyon makinesi gibi daha spesifik ve sonuca yönelik kelimeler belirlememizde fayda vardır. Bu tıklanma sonucunda daha düşük bir bütçeyle daha yüksek geri dönüş oranı sağlayacaktır.

Detaylı bilgi için Google Linki : http://adwords.google.com/support/aw/bin/answer.py?hl=tr&lev=answer&cbid=-18zmzf57hbpn0&answer=16928&src=cb

Google reklamı ücretsiz bölümdeki sıralamamızı etkiler mi?

Google sponsor bağlantı yoluyla ücretli alana tıklamaların ücretsiz yani sol taraftaki bölümdeki sıralamanızı etkilemeyeceğini belirtiyor. Ancak biz tecrübelerimizde reklam veren firmaların sıralamalarında artış sağladıklarını gözlemledik. Fakat dediğimiz gibi google böyle bir durum olmayacağını söylüyor.

Konuyla ilgili detaylı bilgi için: http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?hl=tr&answer=35291

Hangi kelimelerle tıklandığımı nasıl bilebilirim?

Google-Adwords olarak reklamını verdiğimiz her müşteri için "Google Analytics" programı kuruyoruz. Bu program ile Google üzerinden hangi anahtar kelimeyle hangi bölgelerden ne sıklıkta ziyaret aldığınızı bizzat kendi gözlerinizle görebiliyorsunuz. Ayrıca site içerisinde ziyaretçilerin kalma süresine kadar çok farklı detaylı istatistiksel verilere de ulaşabiliyorsunuz. Böylelikle ilerleyen zamanlarda reklam metnimizi kelime seçimlerimizi ve site içeriğimizi doğru hale getirme şansına sahip oluyorsunuz.

Sitemin kalitesi reklamlarımı etkiler mi?

Sitenizin kalitesi reklamınızı ve reklam sıralamanızı direkt olarak etkilemeyebilir ancak amatör bir yapıya sahip, geç açılan, kullanımı ve ürüne veya bilgiye erişimi zor olan bir sitede geri dönüş oranlarında düşüş beklemek pek yanlış olmasa gerek.
  Yeni Sayfa 1

 

 Netürk Bilişim Firması'nın sunduğu bir hizmettir.

 This Service Created By Netürk Copyright 2011 © Her hakkı saklıdır.